Zin om mee te gaan met een vleermuisdeskundige op een zogenaamde auto excursie? Op deze avond zullen zoveel mogelijk hokken met vleermuiswaarnemingen gevuld worden. Heel leuk en leerzaam, maar niet geschikt voor kinderen!
De jaarlijkse bijeenkomst van de Zoogdierenwerkgroep Zuid-Holland vindt op 23 april plaats voorafgaand aan de geplande monstertocht. Op deze bijeenkomst zijn er wat korte presentaties over de nieuwe verspreidingskaarten, aandacht voor de betekenis van Natura 2000 gebieden voor zoogdieren en het voorkomen van vleermuizen in het stedelijke gebied van Den Haag en Rotterdam. Jaarbijeenkomst begint om 16:30 uur in het natuur en informatiecentrum Rotta, Hoekse Kade 164 te Bergenschenhoek (zie adres beneden) en duurt ongeveer tot 18:30 uur.
Daarna wordt er gezamenlijk gegeten (wordt voor gezorgd) en gaan we in kleine groepjes vleermuizen inventariseren in de omgeving van Rotterdam in samenwerking met Bureau Stadsnatuur te Rotterdam. Als je niet naar de bijeenkomst kan komen maar wel met de monstertocht mee wil kun je je tot 20.00 nog aansluiten.
Het doel is om een aantal gebieden inventariseren op vleermuizen rondom Rotterdam. Het gaat onder meer om IJsselmonde, Midden-Delfland en Zuidplaspolder. Om uiterlijk 24.00 verzamelen we weer in het bezoekerscentrum van Rotta waar we de excursie afronden.
Als je mee wilt doen met (een van) de activiteiten is van belang om je via een mail op te geven. Dat is van belang voor de organisatie. Als je met de monstertocht mee wil doen geef dan ook even door of je al ervaring hebt met het determineren van vleermuizen en of je wel of niet met de auto komt en of je een detector meeneemt. Het is handig om een sjaal en handschoenen mee te nemen voor het geval dat het wat fris wordt gedurende de avond.
Behalve een inventarisatie van “gewone soorten” als dwergvleermuis, ruige dwergvleermuis en laatvlieger zullen we ons vooral gaan richten op de aanwezigheid van rosse vleermuis die in de omgeving van Rijnmond steeds vaker wordt gemeld. Los daarvan is de aanwezigheid van watervleermuis en meervleermuis ook op een aantal plaatsen te verwachten. Behalve vleermuizen zullen we ook waarnemingen van andere zoogdieren als egel, mol, haas, konijn en kleine roofdieren verzamelen.
TREFPUNT ROTTA natuur- en informatiecentrum
Hoeksekade 164
2661 JL Bergschenhoek
Tel: 010 5216334 (beperkt bereikbaar)
http://www.rotta-natuur.nl/content/view/105/56/
Jaarbijeenkomst 's middags: 16:30 - 18:30 uur
Eten: 18:30 - 20:00 uur
Inventarisatie: 20.00 - 24.00 uur
Zaterdagmiddag en avond 23 april - Jaarbijeenkomst en monstertocht vleermuizen omgeving Rotterdam
Opgave verplicht!: Kees Mostert (
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft JavaScript nodig om het te kunnen zien.
) 06-51705200